top of page

ERRS Weekend Fixtures & Appointments - 13 to 15 January 2023

Challenge Cup:

  • Scarlets vs Cheetahs - Hollie Davidson (Referee)

Premiership (Men's):

  • Edinburgh Academical vs Glasgow Hawks - Rob McDowell (Referee) + Neil Muir (AR1)

  • Jed Forest vs GHA - Gordon Galashan (Referee) + John Smith (AR1)

  • Musselburgh vs Heriot's Blues - Calum Worsley (Referee) + Mary Pringle (AR1)

  • Selkirk vs Marr - Fergus Hollins (AR1)

Premiership (Women's):

  • Garioch WRFC vs Cartha Queens Park WRFC - Allana Mclean (AR1)

National 2:

  • Peebles vs Preston Lodge - Calum Wehmeyer (Referee) + Ian Douglas (Coach)

National 3:

  • Gordonians vs Whitecraigs - Thomas Clayton

  • Murrayfield Wanderers vs West of Scotland - Paul Rendle (Referee) + Mike Goodman (Coach)

  • Strathmore vs Orkney - Angus Wallace

East 1:

  • Broughton vs Portobello FP - Simeon Greenaway-Robbins

  • Haddington vs Forrester - Andy Law (Referee) + Brian Taylor (Coach)

  • Linlithgow vs Leith - Jamie Mather

  • North Berwick vs Duns - Colin Thores

East 2:

  • Corstorphine RFC vs Langholm - Ronnie Innes (Referee) + Graham Newton (Coach)

  • Dunbar vs Dalkeith - Les Whatford

  • Livingston vs Penicuik - Graham Allen (Referee) + Walter Gaffney (Coach)

East 3:

  • Edinburgh Northern vs Inverleith - James McDowell

  • Liberton vs Trinity Academicals - James Fleming

East Reserve 1:

  • Edinburgh Academical 2XV vs Stewart Melville FP 2XV - Patrick Thorpe

  • Musselburgh 2XV vs Heriot's Blues 2 - Johnny Cockayne

East Reserve 2:

  • Watsonians 2XV vs Lasswade 2XV - Gregor Wightman (Referee) + Johnny Bacigalupo (Coach)

East Reserve 3:

  • Caledonian Thebans vs Walkerburn - Callum Thomson

  • Dalkeith 2XV vs Penicuik 2nd XV - Fraser Newbury (Referee) + Clare Shryane (Coach)

  • Lismore 2nd XV vs Currie Chieftains 3rd XV - Jason Macgilp

  • Ross High RFC 2XV vs Edinburgh Northern 2nd XV - Andrew Dennis

Midlands/East (Womens'):

  • Lismore WRFC vs Kelso WRFC - Walter Gaffney

Schools:

  • Edinburgh Academy U16 vs George Heriot's School U16 - Colin Smart

  • George Heriot's School vs Edinburgh Academy 1st XV - Colin Thores

  • George Heriot's School 2nd XV vs Edinburgh Academy 2nd XV - Hamish Gall

  • George Watson's College 1st XV vs Boroughmuir U18 - Wilson Craig

  • Stewart's Melville College vs Edinburgh BATS U18 - Lawrence Tierney

  • Stewart's Melville College U16 vs Edinburgh BATS U16 - Dara MacHugh

Youth:

  • Haddington U18 vs Dalkeith U18 - Ian Clark

  • Linlithgow U18 vs Gala Academy - Walter Gaffney

  • Musselburgh U18 vs Currie Chieftains U18 - Cameron Henderson

bottom of page